Redakcja

received_1499867550059640

O mnie: mama z doktoratem nauk humanistycznych, filolog polski, anglistka, nauczyciel, dyplomowany tłumacz freelancer. Przez kilka lat związana ze Słowem Polskim i Gazetą Wrocławską, wielbicielka twórczości Blake’a i Słowackiego, Beat Generation, fantasy oraz kryminałów, kawy latte, herbat i szarlotki.

Muzycznie zakochana w polskim i zagranicznym rocku, głównie lat 80-tych (Lady Pank, Iron Maiden), a życiowo: w córci i w mężu.

Kinomanka i stała bywalczyni: wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, Tate Modern Gallery, Ashmolean Museum i British Museum; zodiakalny Koziorożec, kolekcjonerka torebek, butów, żakietów, perfum i kokosowych kosmetyków.

Zawsze w drodze…przeważnie w kierunku Anglii i Włoch. Najważniejsze miejsca na mapie: Londyn, Oxford, Cambridge, Florencja, Wenecja i Verona oraz La Salette (Francja), Alpy i Szwajcaria! Podróż marzeń… jeszcze przede mną (Japonia, Indie, USA, Norwegia).

Z zamiłowania do macierzyństwa, książek, filmu, teatru, edukacji, a przede wszystkim pisania – zostałam „blogerką” i założyłam serwis Trendy Mama. Dla siebie i ciebie, Czytelniczko/Czytelniku – by promować kulturę, dziecięcą literaturę, mądrą edukację, pozytywne rodzicielstwo, czytanie i „hygge”:)!