Redakcja

received_1499867550059640

O mnie: mama z doktoratem nauk humanistycznych, filolog polski, anglistka, nauczyciel, dyplomowany tłumacz freelancer. Przez kilka lat związana ze Słowem Polskim i Gazetą Wrocławską, wielbicielka twórczości Blake’a i Słowackiego, Beat Generation, fantasy oraz kryminałów, kawy latte, herbat i szarlotki.

Muzycznie zakochana w polskim i zagranicznym rocku, głównie lat 80-tych (Lady Pank, Iron Maiden), a życiowo: w córci i w mężu.

Kinomanka i stała bywalczyni: wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, Tate Modern Gallery, Ashmolean Museum i British Museum; zodiakalny Koziorożec, kolekcjonerka torebek, butów, żakietów, perfum i kokosowych kosmetyków.

Zawsze w drodze…przeważnie w kierunku Anglii i Włoch. Najważniejsze miejsca na mapie: Londyn, Oxford, Cambridge, Florencja, Wenecja i Verona oraz La Salette (Francja), Alpy i Szwajcaria! Podróż marzeń… jeszcze przede mną (Japonia, Indie, USA, Norwegia).

Z zamiłowania do macierzyństwa, książek, filmu, teatru, edukacji, a przede wszystkim pisania – zostałam „blogerką” i założyłam serwis Trendy Mama. Dla siebie i ciebie, Czytelniczko/Czytelniku – by promować kulturę, mądrą edukację, pozytywne rodzicielstwo, czytanie i „hygge”:)!

A do współpracy zaprosiłam:

Katarzynę Milanowską- Piątek, pedagog

Ukończyła Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze (kierunek: pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją), Uniwersytet Wrocławski (kierunek: pedagogika ogólna) oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu  (kierunek: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna). Pracuje jako pedagog szkolny w szkole niepublicznej w Głuszycy Górnej  (podstawówka i gimnazjum). Raz w tygodniu prowadzi zajęcia dla przedszkolaków „Rozwijanki” usprawniające motorykę małą. Prywatnie mama 3-letniej Ali. Interesuje się psychologią, wychowaniem, relacjami międzyludzkimi oraz alternatywnymi metodami nauki czytania. W wolnym czasie piecze ciasta, nadrabia zaległości książkowe i rozwija się na różnego rodzaju szkoleniach.

Aleksandrę Dolatę, położną

Tytuł zawodowy uzyskała w lipcu 2015 roku na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W grudniu tego samego roku rozpoczęła pracę na Oddziale Izolacyjnym Noworodka w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Jest to miejsce, które ją zafascynowało, które uwielbia:

„Większość ludzi – wyjaśnia – kojarzy bycie położną z przyjmowaniem porodów, a także z salą porodową, zapominając i pomijając inne dziedziny, w tym neonatologię. Tymczasem to, co robię, to przede  wszystkim całodobowa, kompleksowa opieka nad noworodkiem oraz codzienna walka o zdrowie i życie tych najmniejszych bohaterów- wcześniaków. Mimo, że dni bywają ciężkie i nie każdy dyżur wypełniony jest szczęściem oraz radością, nie zamieniłabym tego zawodu na żaden inny. Cóż może być piękniejszego i ważniejszego od pomocy innym? Od dawania uśmiechu, dzielenia się życzliwością oraz udzielania wsparcia wspaniałym i dzielnym rodzicom!? Wychodzę z założenia, że marzenia się spełniają, a ta praca – to najcudowniejszy element mojego życia. Patrząc w przyszłość nie wyobrażam sobie siebie na innym miejscu. Przyznaję: nie jest łatwo, ale niezwykle!”.

Aktualnie, Ola godzi obowiązki zawodowe z uczelnią. Jest na II roku studiów stacjonarnych. Początek przygody z Trendy Mamą tak wspomina:

„Pisanie bloga/ porad dla kobiet od dawien dawna było moim cichym pragnieniem, ale zawsze „coś”. Ciężko było mi się zebrać i zorganizować. Brakowało czasu, odwagi, zawsze tysiąc pomysłów na minutę! Kiedy dostałam propozycję od Agnieszki Osińskiej- Szpur długo się NIE zastanawiałam. W ciągu sekundy podjęłam decyzję. Pomyślałam JAK NIE TERAZ TO NIGDY!”.

Paulinę Żygałów, ekonomistkę, którą:

jednak od zawsze interesowały robótki ręczne, tworzenie ozdób dla domu i dla siebie:

„Swoją przygodę z hand-made rozpoczynałam od haftu krzyżykowego, później zainteresowało mnie malowanie na szkle oraz decoupage. W chwili obecnej szyję również ozdoby do domu, lalki, szydełkuję, robię na drutach. Od pewnego czasu także zajmuję się odnawianiem starych przedmiotów i mebli”- opowiada.

Prace te oczywiście będzie można oglądać w naszej galerii.

FB_IMG_1510294956380

Karolinę Sobolewską, teatrologa, logopedę i filologa

Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną i nauczycielską (Uniwersytet Zielonogórski) oraz dziennikarską (PWSZ), logopedii klinicznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu) oraz podyplomowych studiów biblioterapeutycznych (PWSZ).

Przez wiele lat związana była z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Pracowała jako nauczyciel języka polskiego oraz wykładowca  wiedzy o teatrze oraz wiedzy o kulturze (Uniwersytet Zielonogórski). W chwili obecnej spełnia się jako kierownik literacki w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Prowadzi też terapię logopedyczną z osobami dorosłymi.

Lubi chodzić po lesie, jeździć konno, grać w tenisa, siedzieć przy ognisku, szusować na nartach, słuchać jazzu, gotować, czytać, oglądać trudne spektakle w teatrze, jak również smutne i „nudne” filmy na dużym ekranie, a w wolnej chwili – leżeć na kanapie ;). Jest szczęśliwą mamą Frania i Ignacego.

Dzięki jej wiedzy oraz pasji, będziecie na bieżąco z premierami spektakli i towarzyszącymi im imprezami kulturalnymi.

FB_IMG_1510293957754

Anetę Synowiec, absolwentkę oligofrenopedagogiki, wychowania przedszkolnego, terapii pedagogicznej oraz pedagogiki resocjalizacyjnej, na co dzień pracującą w Przedszkolu Samorządowym nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Wałbrzychu (nauczyciel), a także w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Oddział Powiatowy w Wałbrzychu (wychowawca na świetlicy środowiskowej i terapeutycznej).

W 2014 roku za pracę społeczną dla dobra dzieci, Aneta zdobyła odznaczenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przyjaciel dziecka”. Od  2011 roku pełni funkcję Sądowego Kuratora Społecznego dla dorosłych Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, a od roku 2009 jest członkinią zarządu w Radzie Wspólnoty Samorządowej „Stary Zdrój”.

Ukończyła także liczne kursy i szkolenia, m.in.

  •  Kurs języka migowego – poziom podstawowy- 30.06.2015-04.12.2015r. (60 godz.)
  • „Jeśli nie nauczanie indywidualne, to co?- konferencja -21.10.2015r.(4 godz.)
  • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przy postępowaniach w nagłych zdarzeniach wraz z elementami podstawowych zabiegów resuscytacyjnych BLS- 29.03.2016r.(5 godz.)
  • 10.03.2015-31.08.2015- Kurs języka angielskiego dla nauczycieli przedszkoli i klas I-III przygotowujący do egzaminu FCE.
  • 28.03-29.03.2015 – kurs „Metoda Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne”
  • 28.02.2015 – warsztaty „Edukacja przez ruch D.Dziamskiej”
  • 25.10.2008 –  seminarium „ Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych”.
  • 20.10.2006 – 17.11.2006 – warsztaty w ramach programu „Pomoc Rodzinie Przemocowej”
  • 23.09.2002 – 26.09.2002 – kurs „Aktywacja Absolwentów”

Prywatnie – mama wspaniałych bliźniaków.