TM poleca: teatr dla małych i dużych

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zagra dla dzieci i dla dorosłych! W sobotę, 10 lutego o godz. 17:00 zapraszamy na spektakl pt. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY, który dedykowany jest starszej publiczności. Natomiast w niedzielę, 11 lutego o 12:30 zostanie zaprezentowany KOZIOŁEK MATOŁEK.

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY jest zarówno odniesieniem, jak i luźną interpretacją opowiadania Ernesta Hemingwaya STARY CZŁOWIEK I MORZE. Reżyserka sztuki – Aga Błaszczak – bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości, opowiada nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

W niedzielne przedpołudnie z kolei, już tradycyjnie na scenie „Lalek”, przedstawienie dla najmłodszych.

Mały, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Spotyka mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: poznaje alfabet chiński, przewodzi plemieniu, pracuje na farmie, wygłasza odczyty, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w realizacji każdego marzenia. KOZIOŁEK adresowany jest do dzieci w wieku 2+.

BILETY | 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

REZERWACJA | poniedziałek – czwartek w godz. 09:00 – 15:00, tel. 74 666 73 40

KASA BILETOWA | czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41

Źródło zdjęć oraz informacja: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s