TM poleca: 4 premierowe spektakle dla dzieci, które koniecznie trzeba obejrzeć!

Jeśli Wasze dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju przedstawienia, a do tego mieszkacie w Wałbrzychu (tak jak ja) lub w okolicy – świetnie! Działający w mieście Teatr Lalki i Aktora do końca bieżącego sezonu przygotuje jeszcze cztery premiery dla swych widzów. Będzie, co oglądać i robić w niedzielne przedpołudnia!

W najbliższym czasie, bo już 17 lutego, „Lalki” zaprezentują najnowszą sceniczną produkcję pt. „Wróg” na podstawie picture booka Davide`a Caliego i Serge`a Blocha pod tym samym tytułem.

– Spektakl powstał dzięki współpracy z wydawnictwem ZAKAMARKI, które jest jedynym na polskim rynku księgarskim, dysponującym tym tytułem – zaznacza Zbigniew Prażmowski, dyrektor wałbrzyskiego Teatru. – Chcieliśmy przybliżyć małemu widzowi bardzo poważny temat, a mianowicie wojnę i jej liczne mechanizmy – dodaje. Przedstawienie w prosty a jednocześnie wymowny sposób ukazuje jej nonsens i niezawinione cierpienie zwykłych ludzi.

Kolejna propozycja TLiA w Wałbrzychu, której realizacji podejmie się również Bartosz Kurowski to „Kolorowo”, czyli opowieść o uczuciach przez pryzmat barw.

– Ożywimy je, nadając im sensy i znaczenia, a dodatkowo powiążemy je z rozmaitymi emocjami – wyjaśnia Karolina Sobolewska, po. kierownik literacki TLiA. – Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku od 3 do 5 roku życia, więc maluchy z pewnością odnajdą się w takiej „tęczowej” zabawie – podkreśla.

Na premierę „Kolorowo” zapraszamy już w marcu.

Wałbrzyskie Lalki nie zapominają też o najmłodszej publiczności – najnajach. Specjalnie dla nich w kwietniu zostanie przygotowany „Dom” w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza. Inspiracją dla tej historii stanie się biblijne stworzenie świata.

– Idąc właśnie tym tropem, że na początku nie było nic, pusta scena, w toku działań scenicznych, będzie zamieniać się w świat, zawierający niebo, ziemię, wodę, drzewa i ludzi, a ostatecznie przyjmie formę tytułowego domu – tłumaczy Seweryn Mrożkiewicz.

Ostatnią premierą sezonu 2017/ 2018 będzie „Chodź na słówko” Maliny Prześlugi w reżyserii Jana Jerzego Połońskiego. Wyróżni ją zupełnie nowatorski i zwariowany sposób przedstawienia trudnego tematu tożsamości (kim jestem i kim chciałbym być).

– Zdeformowane przez małe dziecko słówka postanawiają stać się słowami potrzebnymi i znaczącymi. Bo lepiej być „kurą” niż „kulą” a „nietoperz” jest przecież lepszy od „toperza”! – mówi Zbigniew Prażmowski.

Ten niezwykły obraz zagości na deskach wiosną, w maju.

Oprócz nowości, wałbrzyski Teatr Lalek w planach ma jeszcze dwa wyjazdy. Pierwszy do Chin na 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci w Pekinie, gdzie zostanie zaprezentowany „Czerwony Kapturek”, natomiast drugi do Czarnogóry na 7. Międzynarodowy Festiwal Lalkarski w Podgoricy ze spektaklem „U/RODZINY”.

Trendy Mama trzyma kciuki!

Źródło zdjęć oraz informacja: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu/Waldemar Łomża/scena z „Kajtuś Czarodziej”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s