Lekcja angielskiego z TM: jak zachęcić dziecko do czytania książek w obcym języku

dnia

W jaki sposób my – rodzice możemy zachęcić dziecko do sięgnięcia po książkę i to w dodatku w j. angielskim, a potem wyegzekwować znajomość jej treści? Na pewno nie poprzez wymuszenie napisania tradycyjnej recenzji. Jest mnóstwo innych fajnych sposobów przedstawienia lektury. Oto niektóre z nich.

1. Komiks. Wykorzystaj takie narzędzia jak: Creaza (http://creaza.com), Piki Kids (http://pikikids.com), lub Kerpoof (http://kerpoof.com), za pomocą których tworzy się raporty w postaci kreskówek czy komiksów.

2. Video clip. Creaza (http://creaza.com), Kerpoof (http://kerpoof.com) oraz Xtra normal text to movie (http://xtranormal.com) idealnie nadają się także do tworzenia filmików, teledysków, wywiadów itp. Dzięki tym stronom, pojawia się możliwość prezentacji lektury tak jak kinowego hitu – w formie np. trailera. Prawda, że inne, ciekawsze?

3. Wirtualny plakat reklamujący książkę. By go zaprojektować, warto skorzystać z tego adresu: http://edu.glogster.com/?ref=com

Na posterze mogą pojawić się takie informacje jak: tytuł, autor, bohaterowie itp.

4. Wirtualny regał z książkami z Shelfari (http://shelfari.com), dający możliwość dyskusji, wyświetlania ostatnio przeczytanych publikacji itp.

5. Book Adventure (http://bookadventure.org) – program motywujący do czytania, na którym tworzy się konta, pobiera lektury, a także rozwiązuje quizy.

Powodzenia!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s