TM rekomenduje: „Poznaję świat. Emocje” z Kapitanem Nauką!

Kapitan Nauka po raz kolejny zagościł w naszym domu. Tym razem, poprzez zabawę, podpowiada nam, jak wprowadzać Julkę w barwny, ale skomplikowany świat emocji.

Z doświadczenia wiem (pracuję w szkole), ile trudności przysparza „okiełznanie” zmiennych zachowań najmłodszych. Konflikty i nieporozumienia prawie zawsze mają podłoże uczuciowe. Mimo warsztatowej wiedzy, potwierdzonej zaświadczeniami i certyfikatami, wciąż poszukuję nowych sposobów i sprawdzonych metod, które dałyby radę „ogarnąć” ten temat.

photo-1483193722442-5422d99849bc
Źródło zdjęć: unsplash.com

Obrazkowe karty z serii „Poznaję świat. Emocje” przeznaczone są dla maluszków już od drugiego roku życia (ale z powodzeniem sprawdzą się też u „roczniaczków”). Dziecko, dzięki starannie dobranym ilustracjom, na zasadzie skojarzeń, praktycznie od okresu niemowlęctwa i „w górę” może uczyć się odczytywać różne stany.

Edukacyjna pomoc opracowana została przez Natalię i Krzysztofa Minge – psychologów, specjalizujących się we wspieraniu wczesnego rozwoju dzieci i propagujących w Polsce metodę Glenna Domana oraz tzw. „rodzicielstwo bliskości”.

IMG_20171212_231329_254
Źródło zdjęć: własne

Zestaw zawiera 17 mini-kartonowych plansz oraz poradnik z przykładami ćwiczeń. Po jednej stronie znajdziecie kolorowe zdjęcia, przedstawiające brzďąca, nastolatka lub osobę dorosłą z jakąś typową miną, wyrażającą m.in. złość, gniew, smutek, rozpacz, dumę, euforię, zaskoczenie, ból; po drugiej – odpowiadające nastrojowi dźwiękonaśladowcze „słowa”, typu: wrrrrr, łał, phi, taaak, ech, jupi, ha, auu…!

20171215_153210
Źródło zdjęć: własne

Prawda, że fajny pomysł? Genialny w swej prostocie i jakże skuteczny! Córcia od razu „podchwyciła” zabawę i onomatopeicznych zadań nie było jej dość…W końcu „padła” i usnęła.

Z pewnością zaopatrzymy się w następne części, w skład których wchodzą te oto tytuły: „Dźwięki”, „Kolory ” i „Zawody”!

A jeśli i Wy, Trendy Mamy, rozważacie ich kupno, zapraszam na stronę: http://www.KapitanNauka.pl.

as

Udanego emocjonowania się!

Źródło zdjęć: własne oraz Kapitan Nauka i unsplash.com

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s