Zabawa w teatr

dnia

Trendy Mamy! W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu trwają warsztaty w ramach projektu PO – DZIELMY SIĘ… Zaangażowani są w nie wszyscy – dzieci, przygotowujące pod okiem aktorki Patrycji Rojeckiej etiudę teatralną, inspirowaną tekstem Maliny Prześlugi pt. „STARA BABCIA I MOL ZBYSZEK” oraz seniorzy, którzy wraz z aktorem Kamilem Królem, pracują nad autorskim przedstawieniem w oparciu o własne doświadczenia, wiedzę i mijający czas.

Dopełnieniem scenicznych spotkań są zajęcia plastyczne i muzyczne, podczas których młodzi oraz dorośli adepci tworzą scenografię i muzykę do pokazów finałowych.

Równolegle do warsztatów teatralnych w ramach PO – DZIELMY SIĘ…  realizowany jest cykl czytań performatywnych tekstu „CZY UMIESZ GWIZDAĆ, JOANNO?” Ulfa Starka. Paweł Kuźma, Kamil Król, Paweł Pawlik oraz Seweryn Mrożkiewicz przedstawiają w wałbrzyskich przedszkolach wzruszającą opowieść o przyjaźni między małym chłopcem i dziadkiem.

Na finał projektu PO – DZIELMY SIĘ… warsztaty dla dzieci i seniorów zapraszamy 5 grudnia o godz. 18:30 na Dużą Scenę TLiA.

Projekt dofinansowano środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Źródło zdjęć oraz informacja: Karolina Sobolewska, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s