Biblioteka TM dla najmłodszych: Chris Hart „Kurs rysowania dla dzieci. Zacznij od koła”

Jako mała dziewczynka, często sięgałam po kredki i uciekałam w świat fantazji, na który składały się: domki, drzewka, kwiatuszki oraz Disney’owskie postaci. Podróż ta trwa do dziś, a wynika po części z zawodu (nauczyciel w szkole podstawowej), a po części z potrzeb rodzinnych… Odkąd pamiętam, „zamówienia” na ilustracje z bajek: księżniczek, myszek, chatek piernikowych, lasów, krasnoludków i bestii, „przychodziły” hurtowo od cioci i kuzynek. 

16 listopada córcia skończyła roczek. Zaczęłam więc poważnie zastanawiać się nad wprowadzeniem jej w tę cudowną, rozwijającą myślenie abstrakcyjne i pobudzającą kreatywność, krainę barw.

Zaopatrzyłam się w zestaw artystyczny, mąż przyniósł blok i kredki ołówkowe, babcia dorzuciła świecówki. I tak oto, 20 listopada, w poniedziałkowy ranek, powstał pierwszy rysunek 🙂

20171120_084933
Kredki i blok okazały się wspaniałym wynalazkiem dla córci

Kolorowanek mamy mnóstwo, na półce brakowało jedynie książki-perełki, która „krok po kroku” wyjaśniłaby tajniki sztuki „malarskiej”;) I wtedy trafiłam na „Kurs rysowania dla dzieci. Zacznij od koła” autorstwa Chrisa Harta Wydawnictwa RM.

W przystępny, klarowny, a przede wszystkim – w przyjazny dla malucha sposób, publikacja ta ukazuje, jak stworzyć 50 różnych, niezwykłych prac, wiedząc jedynie…czym jest koło.

Okazuje się, że z tego popularnego wzoru, wyjdzie nam i kaczuszka, i myszka, i pirat! Ba! Figura ta nadaje się również do naszkicowania małpki, kangura, misia, pandy, ptaszka, strusia, kotka, pieska, rekina, dinozaura, rybki, szalonego naukowca, a nawet syrenki, szefa kuchni, lodowego potwora i przybysza z kosmosu! Prawda, że działa na wyobraźnię?

Julka dopiero zaczyna przygodę z rozpoznawaniem kształtów. Kółka, dzięki książeczce, uwielbia. Potrafi np.pokazać rączkami, jak się kręcą. Dziś wpatrywała się w bęben od pralki. Kurs uczy zatem nie tylko rysowania, ale i spostrzegawczości. Wzbudza zainteresowanie malucha już od pierwszej strony, prowadząc go „od ogółu do szczegółu”. A przede wszystkim – daje poczucie bycia artystą: bez porażki i słów: „ja nie potrafię”, „to jest brzydkie”, „nie umiem”. 

Serdecznie polecam Trendy Mamy! Do nabycia na stronie Wydawnictwa RM!

Źródło zdjęć: pixabay.com, Wydawnictwo RM oraz własne

Autor:
Christopher Hart
Liczba stron:
64
Format:
255×205
Oprawa:
Oprawa miękka
ISBN:
978-83-7773-723-1
Wydawnictwo:
Wydawnictwo RM
Rok wydania:
2017
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s