Podróże z TM: Minieuroland Park Miniatur, Kłodzko

dnia

Trendy Mamy! Zbliżają się wakacje. Czas pomyśleć o miejscach, które warto odwiedzić z dziećmi. Jako że mieszkam na Dolnym Śląsku, zacznę od atrakcji tego regionu. 

Jeśli nie jesteśmy w stanie z różnych powodów pozwolić sobie na wyjazd zagraniczny, proponuję inną alternatywę – wizytę w kłodzkim Minieurolandzie. Są tam m.in. makiety Big Bena i Statuy Wolności, miniatury Zwinger i Bramy Brandenburskiej, krzywej wieży w Pizie, Fontanny Di Trevi i Łuku Triumfalnego. Za „jednym zamachem” zwiedzimy więc Londyn, Rzym, Paryż, Pragę, Drezno! Czyż to nie wspaniale?

Dodatkowo obejrzymy najpiękniejsze zabytki DŚ, takie jak: wałbrzyski „złoty pociąg” i Zamek Książ, Ratusz we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Bazylika pw. Nawiedzenia NMP, Most św. Jana w Kłodzku, Pałac w Bożkowie.

Warto również wzbogacić naszą wyprawę o element edukacyjny.

Wcześniej dajemy dziecku notatnik/kartkę i prosimy o zanotowanie najważniejszych informacji o wybranych eksponatach.  Jest to łatwe, bo przy każdym stanowisku znajduje się tablica z opisem w kilku językach, w tym – po angielsku.

Po powrocie, dla utrwalenia wspomnień, wykonujemy w domu projekt, podsumowujący naszą wycieczkę – w formie plakatu, albumu czy przewodnika.

A może znajdzie się ktoś chętny, kto pokusi się o zrobienie podobnej budowli? Ja dostałam kiedyś w prezencie od uczniów model autobusu angielskiego i Big Bena z zapałek…

Ceny biletów: 19 i 17 zł; bilet rodzinny 2+2=60 zł

Otwarte codziennie od 9.00 do 19.00!

Źródło zdjęć: Minieuroland

Podróże

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s