Wiosenne muzykowanie dla malutkich!

Trendy Mamy! Już 29 kwietnia o godz. 12.00 oraz 13.30 zapraszamy Was wraz z dziećmi do klubu „BOLKO” na niezwykły Gordonowski koncert: „WIOSENNE NUTKI DLA NASZYCH MALUTKICH”. Organizatorami imprezy są: Świdnicki Ośrodek Kultury oraz MUZAZA Kreatywna Edukacja.

Wybierając się w tym dniu do Świdnicy, nie pożałujecie. Usłyszycie bowiem muzykę poważną „niemalże ze wszystkich epok, m.in. Mozarta, A. Vivaldiego, G.F. Haendla, Gershwina – w większości we własnych aranżacjach tworzonych na potrzeby tego wydarzenia.

Cztery pory roku Vivaldiego, Czardasz, ale też Prząśniczki czy słynny Summertime to tylko niektóre z utworów z tego jakże ciekawego i bardzo zróżnicowanego repertuaru.

Koncert realizowany jest w oparciu o teorię uczenia się muzyki profesora Edwina E. Gordona. Celem tej metody umuzykalnienia jest kształtowanie języka muzycznego dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju.

Forma spotkania jest bardzo swobodna. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na podłodze między muzykami i aktywnie uczestniczą w koncercie. Wykonawcy nawiązują kontakt z publicznością i zachęcają do wspólnego śpiewania, tańczenia i rytmizowania. Do współtworzenia i improwizowania zapraszamy najmłodszych słuchaczy z własnymi „instrumentami” (np. ulubiona grzechotka, dzwoneczki, bębenek, marakasy).

Wśród wykonawców znajdą się goście z NFM we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się edukacją muzyczną maluchów wg teorii uczenia się E.E.Gordona, a także warszawski kwartet smyczkowy The Time Quartet oraz świdnicka MUZAZA”.

 

Bilety do nabycia w Informacji Turystycznej (Rynek/Wewnętrzna 2).

 

Źródło informacji/tekst: Muzaza Kreatywna Edukacja Muzyczna

Źródło zdjęć: Muzaza

Oko na kulturę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s