Wiosenne zabawy i warsztat DIY :)

Panika związana z makabrycznymi grami online dla dzieci: „Niebieskim wielorybem” oraz „Wróżką ognia” dotarła również do Polski. Trendy Mama, dla odmiany, poleca zabawy i formy aktywności, które zamiast lęku i strachu wzbudzą i w maluchach, i w rodzicach radość, a przy okazji pozwolą obydwu stronom kreatywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Oto, co proponujemy na wiosenne dni:

  1. Bańki mydlane. Można je puszczać zarówno w domu, jak i na dworze. Polecam zorganizować konkurs na największą kulę 🙂
  2. Puszczanie latawców. Najpierw  jest frajda, że wspólnie z dzieckiem przygotowujemy taki rekwizyt (np. z papierowej, szarej, ozdobionej przez nas torebki, z doczepionymi „ogonami” z kolorowej bibuły), a później cieszymy się, kiedy w końcu ujrzymy go w górze 🙂
  3.  „Łowcy skarbów”. Zabawa ta sprawdza się idealnie o każdej porze roku. Zasady jej i przebieg są zawsze takie same, zmieniają się tylko „skarby”. Wiosną mogą to być zerwane kwiatki, zrobione telefonem zdjęciem nory kreta albo źdźbła trawy, nagranie śpiewu ptaków bądź odgłosów szumiącej wody w potoku, nakręcenie krótkiego filmiku z wędrówki, dokumentującego budzenie się życia. Warto w tym celu zarezerwować sobie np. sobotnie przedpołudnie, pójść do lasu, na łąkę, do ogródka albo do pobliskiego parku.
  4. „Mały ogrodnik”. Zachęćmy nasze dziecko do obserwacji przyrody. Będą nam potrzebne – żółte i czerwone kubeczki po Danonkach, z których zrobimy mini-doniczki, samoprzylepne wyciananki lub taśma izolacyjna na buźki, guziki (posłużą za oczka) i najważniejsze – ziemia wraz z nasionami (trawa, owies itp.).
  5. „Wiosennik”. Korzystając z pogody, wybierzmy się na spacer, zbierzmy różnego rodzaju kwiatki (ważne, aby było jak najwięcej gatunków), listki, bazie, a następnie wklejmy je do zeszytu, opiszmy. I tak oto powstanie nasz pachnący wiosną album :). Kartki, jeśli chcemy, dodatkowo ozdabiamy brokatem oraz rysunkami. Możemy stworzyć też wersję Wiosennika „plus size”. Wówczas każdą pracę laminujemy lub wkładamy do folijki  (koszulki), a ta wędruje do segregatora. Gotowe!

 

Źródło zdjęć: pixabay.com

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s