Weekend pełen kultury

 

W najbliższą niedzielę 26 marca Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu wraz z Trendy Mamą zapraszają zarówno dzieci, jak i dorosłych. O godzinie 12:30 na Dużej Scenie zobaczymy spektakl „Koziołek Matołek” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej, natomiast o 18:00 wystąpi zespół BISQIUT.

 

Niedzielny poranek z Koziołkiem

Tytułowy Koziołek Matołek wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny zwierzak musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Po drodze poznaje wielu ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Podczas swej wędrówki nasz bohater uczy się chińskiego alfabetu, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Koziołek często wpada też w tarapaty, a jednak uczy widza, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu wymarzonego celu. Na „Koziołka” zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 2+.

Wieczór przy dźwiękach wyrafinowanego pop-u i smooth jazzu

Zespół BISQUIT zasłynął między innymi takimi utworami jak „Wielki mały człowiek” czy „Kino”. Teraz czas na NAGIEGO KRÓLA, singiel, promujący najnowszą płytę grupy, której premiera już w marcu 2017. BISQUIT powstał w 2001 r. pierwsze piosenki komponowane były w domowym zaciszu przez Tomka „Serka” Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali krążkiem „Inny Smak” (nominacja do Fryderyka w kategorii Debiut Roku). Niedługo po nim ukazały się „Pytania”. Ich przedostatnia płyta „Lilly”, to bardzo emocjonalny krążek – od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy – dojrzałość, którą nabywają artyści BISQUIT jest tym, co niezwykle słychać w ich drodze artystycznej.

Bilety na spektakl „Koziołek Matołek”: 16 zł (dla dzieci), 18 zł (dla dorosłych)

Bilety na koncert zespołu BISQUIT: 40zł (w przedsprzedaży), 45zł (w dniu koncertu)

Rezerwacja biletów oraz informacja w Biurze Organizacji Widowni Teatru: 74 666 73 40.

 

Tekst: Karolina Sobolewska

Źródło zdjęć:  Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

 

Oko na kulturę

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s