Miasto nie dla mamy

Nie wiem, Trendy Mamy, jak jest w miastach i miejscowościach, z których wy pochodzicie, ale moje miejsce zamieszkania kompletnie nie zostało dostosowane architektonicznie do wózków. Mimo remontów i podejmowanych przez włodarzy prób zmiany wizerunku, w Wałbrzychu wciąż brakuje ścieżek spacerowych, wyremontowanych chodników, podjazdów.

Ilekroć wybieram się na spacer i wpadam w dziury (kołami i nogami), tyle razy przypominają mi się uliczki w Anglii, choćby w Croydon, pozbawione najmniejszej bruzdy, czyste, bez nierównych powierzchni. Czy u nas nie mogłoby też tak być?

Kolejna kwestia. Przychodnia na Starym Zdroju. Gabinet lekarski dla dzieci na pierwszym piętrze. Brak windy, tylko schody. I to nie byle jakie. Wąskie, spadziste, średnio bezpieczne.

Sklepy i apteki. Przeważnie po schodkach. Wejście na Dworzec Miasto – identycznie!

Markety, kawiarnie, restauracje. Niektóre bez toalet, a jeśli już są, to tylko w nielicznych znajdziemy przewijak. Nie mówiąc już o specjalnych, wydzielonych pomieszczeniach do karmienia! Tych nie ma wcale!

Toalety publiczne. Policzymy je na palcach jednej ręki. Tak więc mama karmiąca, z dzieckiem, praktycznie w wielkomiejskiej dżungli, pozostaje skazana na siebie i może polegać jedynie na własnej pomysłowości i sprycie. Oraz wykazać się anielskim, stoickim (jak zwał tak zwał) spokojem.

Całe szczęście, że chociaż ławki na przystanku zamontowano. Ale to też dzięki mieszkańcom i interwencji jednego radnego.

To się wyżaliłam.

Źródło zdjęć: pixabay.com oraz RWS „Stary Zdrój”

fb_img_1487332532795

Macierzyństwo

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. magdat pisze:

    To jest świetne! Dlatego, że dopóki nie jesteś mamą z wózkiem, to nie widzisz problemu. Jak sobie przypomnę moje spacery po ul. Bardowskiwgo, gdzie wcześniej mieszkałam, jeszcze zimą…. Teraz problem mamy taki, że dzieci chcą na rolki, albo rower i znów szukaj matko miejsca 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s