Bądź bliżej dziecka

Drogie Trendy Mamy, jeśli mieszkacie w Poznaniu bądź wybieracie się w te strony, koniecznie wraz ze swymi pociechami obejrzyjcie przedstawienie „Blisko”. Jest to propozycja od prężnie działającego w tym mieście na polu kulturalnym Centrum Sztuki Dziecka. A o czym jest spektakl? Przeczytajcie, co na jego temat piszą organizatorzy:

„Dwoje tancerzy razem z publicznością odkrywa ukryte jedna w drugiej historie, które są nam wszystkim bliskie, a które jednocześnie pomagają nam zbliżyć się do innych. Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, poznajemy świat. Świat naszej relacji. Bliskość i wszystko to, co z niej powstaje. Narodziny”.

Prawda, że brzmi zachęcająco? Za mało? Poznajcie w takim razie opinie samych twórców!

Alicja Morawska-Rubczak, reżyser:

„Blisko” to spektakl o tym, czego nie da się wyrazić słowami – o relacji, budowaniu więzi, rodzącej się miłości. To rozmowa o rodzicielstwie, którą chcemy podjąć zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Myślę, że współtworzenie nowego człowieka, wszystkie zawiązywane relacje, dawanie sobie nawzajem jest jak kiełkujące ziarno. Co z niego wyrośnie? To wspaniała i piękna niewiadoma.

Barbara Małecka, scenograf:

Na scenie pojawi się obiekt, który trochę przypomina formą rosyjską lalkę Matrioszkę: zamyka w sobie kolejne, coraz mniejsze elementy. Każdy z nich może funkcjonować osobno, ale wszystkie razem uzupełniają się i tworzą szczególną całość tak, jak rodzina.

Wacław Zimpel, muzyka:

Ja też w jakimś sensie nawiązuję do Matrioszki: muzyka będzie miała strukturę warstwową. Często tak ostatnio komponuję. Wcześniej grałem z zespołem Ola Walickiego w spektaklach reżyserowanych przez Andrzeja Seweryna, ale „Blisko” to moja pierwsza autorska kompozycja teatralna. Przedstawienie odnosi się do narodzin i dla mnie to w jakimś sensie też będą narodziny.

 

„Blisko”

wiek: 1-3 lata, czas: 45 minut + zabawa

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Wacław Zimpel

 

Źródło zdjęć: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Autor zdjęć: Maciej Zakrzewski

 

Trendy Mama serdecznie  dziękuje CSD za udostępnienie materiałów.

 

Oko na kulturę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s