Loża ekspercka TM, odsłona pierwsza

Trendy Mamy! Miło mi zakomunikować, iż do eksperckiego grona serwisu dołączyła Aleksandra Dolata, położna, na co dzień pracująca na Oddziale Izolacyjnym Noworodka w Ginekologiczno –  Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w tymże mieście.

Przeczytajcie, jak Ola traktuje to, co robi, a przekonacie się, że warto zaglądać na nasz tworzony z pasją blog.

Ola: „Wychodzę z założenia, że marzenia się spełniają, a ten zawód – to najcudowniejszy element mojego życia. Patrząc w przyszłość, nie wyobrażam sobie siebie na innym miejscu. Przyznaję: nie jest to łatwe zajęcie, ale niezwykłe!

Większość ludzi kojarzy bycie położną z przyjmowaniem porodów, a także z salą porodową, zapominając i pomijając inne dziedziny, w tym neonatologię. A ta praca polega przede wszystkim na całodobowej, kompleksowej opiece nad noworodkiem oraz codziennej walce o zdrowie i życie tych najmniejszych bohaterów – wcześniaków. Mimo, że dni bywają ciężkie i nie każdy dyżur wypełniony jest szczęściem oraz radością, nie zamieniłabym tego, co mam na coś innego. Cóż może być piękniejszego i ważniejszego od pomocy innym? Od dawania uśmiechu, dzielenia się życzliwością oraz udzielania wsparcia wspaniałym i dzielnym rodzicom?”.

Podzielamy optymizm i zaangażowanie Oli, a Panie (i Panów również) zachęcamy do zadawania pytań na nurtujące tematy (poród, ciąża, opieka, pielęgnacja itp.).

 

Źródło zdjęć: pixabay.com

Loża ekspercka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s